top of page
Kövess Facebookon!
  • Instagram Social Icon
  • Facebook Social Icon

Új technika hazai vizeken - Ordas tó

  • Peszeki Péter
  • May 19, 2017
  • 3 min read

A napokban láttam egy angol videót amiről elsőnek a pellet waggler technika jutott eszembe. Az alap ötlet lényegében ugyanaz csak itt nem a vízközt lévő halakat fogjuk meg. Első sorban kell hozzá egy intenzíven telepített tó. Egyből a csörögi Ordas tavak jutottak eszembe. Itt a feeder és a match kedvelő horgászok is sok élményben részesülhetnek. Négy tó közül én most a Nagy tóra mentem, ugyanis itt lehet csak feederezni. Ahogy a kiskocsikkal odaértem, már lehetett látni pár szigetecskét. A tó legvégén lévő volt a legszimpatikusabb. Le is cuccoltam ide és 8 óra fele már azzal kellet foglalkoznom hogy a távolság jól legyen beakasztva a klipszbe.


A bázis készen áll,minden kéznél lesz.


A tavon csak az ott megvásárolt pellet lehet az etetőnk, így ez adott volt. Viszont minden más az előtte eltervezett taktikán múlott. Első dobásaim method technikávala nádassal borított szigethez igen csak közel csobbant be. Nem is kellet sokat várni mert 2 perc után elhúzta a spiccet egy 3kg körüli ponty.


Nap első hala, egy egészséges tükrös.

Ezután már sejtettem, hogy nem mindennapi lesz a mai horgászat, közben folyton járt és matatott a kezem. -Hogy mit is csinált folyton?- Nos, azt alapozta ami a mai nap fő vonalát adta. Folyamatosan csúzliztam 15 méterre, 8millis etető pelletet. Tudtam ,hogy az ordasi halak reggel 10 óráig a sziget tövében tartózkodnak, majd elkezdenek szerte a tóban úszkálni, táplálékot keresni. Erre próbáltam alapozni és míg az első 1,5 órában a method szerelékem volt a vízben és sikerült vele fognom 5-6 pontyot, addig csak lőttem be a pelletet .



A feltűnő szín a halaknak is tetszenek.

Egyre inkább kezdtem érezni ,hogy nem olyan ütemmel jön a szigetről a hal. Elővettem a kisebb botom, ami egy Ultralight Mini Feeder volt, és bedobtam erre az etetett helyre. Mivel nem horgásztam még soha így, ezért nem tudtam, hogy lassan többet lőjek be nekik vagy sokszor kevesebbet. Elsőnek, azt választottam, hogy szinte folyton lövök 2-3 szemet a szerelékre.


Első próbálkozás.


Első dobásom ezzel a technikával és olyan gyönyörű kapással elhúzta egy 6-7 kg súlyú tőponty.


Körülbelül 15 percig harcoltam vele a light bottal.


Egyből felvillant a szemem és beleszerettem ebbe a módszerbe. Mivel egy szem kis 8mm Feedermania Boss Dumbell volt a csalim és ezt is csali gyűrűben kínáltam fel, ezért nagyon gyors volt az újradobás.


Végszerelék : Főzsinór->inline csúszó ólom->gyorskapocs->monofil előke-> horog

Szépen jöttek is az etetésemről a halak de nem olyan ütemben ahogy én szerettem volna. Akkor jöhet a másik verzió. 1-2 percenként lövök be nekik viszont akkor többet. Egyből kevesebb idő alatt volt kapásom és ami a másik meglepetés volt, hogy sokkal nagyobb volt itt a halméret mint a nád szélén lévő horgászatomnál. Délelőtt meseszép volt az idő néha egy–egy szellő megfújta az arcunkat. Lényegesen ezek az órák voltak azok, ahol több hal került a merítőbe, majd vissza a vízbe.


Majdnem a botomat vitte el...

Ahogy átléptük a 12 órát megjelentek a felhők és vele felerősödött a szél is. A halak kapókedve kicsit visszaesett. Megint elkezdtem gondolkodni. Láttam, hogy ott vannak az etetésen, de valamiért mégse akarnak enni. Befújtam a csalimat a Flou–Amino Sprayvel és a bedobást követően 20 másodpercet kellet „várni”, hogy kapás legyen.


Egy fújás csodákra képes!

Egyből elindult balra és lehúzott kb 30-40méter zsinórt . Persze ilyenkor érkezik meg az ígért vihar is... Fárasztás közben kinyitni az ernyőt úgy, hogy tudod a nap legszebb hala van a horgodon . Bő 25 perces fárasztás után megmutatta magát egy 9kg-os ,nyurga volt. Ez volt a nap utolsó hala, mert többször is eleredt az eső de már szinte minden ruhánk, táskánk, cuccunk átázott . Sajnos a halat nem sikerült lefotózni a szakadó eső miatt.

Pár tipp ehhez a technikához .

  • 6-8mm etető pellet

  • egy lágy rövid bot

  • 18-as monofil főzsinórnál nem kell nagyobb

  • 20-30cm előke mely nekem 12-es monofil volt

  • csali gyűrűt azért ajánlom, mert sokszor az is eredményes, ha az etetőből csalizunk

  • egy hasonló ólom mint amit én használtam ( Guru InlineX-SafeLeads )

  • szemes anyag lövő csúzli

Ezek azok amikre szükségünk van egy ilyen horgászathoz . Összesen 30 halat sikerült fogni amiből 27 ponty volt. Sok leakadt vagy az előke szakadt.


Hasznos kis szerkezet, ma is sokat segített

Ennek ellenére is azt mondom ,hogy kell ez a „vékony előke”, mert tudom, hogy ez is hozzájárult az eredményhez. Ehhez ajánlom,hogy ne fékkel fárasszunk hanem visszaforgásgátlóval.

Kétszer ennyi halam szakított volna meg ha nem így horgászom. Egyetlen egy doboz Boss csalit kellet kibontanom.


A nyerő csali

Ez annyira kapós volt, hogy nem kellet kísérletezni mással. Remek fárasztó nap volt. A tóban rejlő halak piszok erőbe vannak és biztos vagyok benne, hogy várják a kedves olvasókat is egy-egy „küzdelemre”. Mindenkinek hasonlóan sikereket kívánok!


Írta: Peszeki Péter

Közzétette: Palócz Richárd

Comments


bottom of page